26 Mayıs 2024 Pazar
EĞİTİM

KONDER’den “Öğretmenler Günü” yemeği

Konyaaltı Kültür, Eğitim, Sanat ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (KONDER) ile Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenler onuruna yemek düzenlendi. Vahap Usta Et Restoranda verilen yemeğe KONDER Yönetim Kurulu Başkanı Durali Kolpak, Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar, müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı.

En saygıdeğer meslek

Yemeğe katılan öğretmenlerin gününü kutlayan KONDER Başkanı Kolpak, “Büyük özveri isteyen öğretmenlik benim için en saygıdeğer mesleklerden birisidir. Öğretmenler, anne ve babadan sonra bir çocuğa en yakın kişidir. Çocuğu sadece bilgiyle donatmazlar, aynı zamanda kişiliğinin oluşmasına katkı yaparlar. Bu nedenle yıllar geçse de öğretmenlerimizi unutmayız. Dernek olarak eğitime ve eğitimciye elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

Hatıra fotoğrafı çektirdiler

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcilerini sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır’ sözünü hatırlatan Kolpak, “Artık yapay zekanın, nano teknolojinin, robotik kodlamanın konuşulduğu bir dönemdeyiz. Bu alanlarda ülkemizi öne çıkaracak gençleri sizler yetiştireceksiniz. Bu sorumluğu kalbinde hisseden tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum” diye konuştu.

Öğretmenler, yemeğin ardından KONDER Başkanı Durali Kolpak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar ile hatıra fotoğrafı çektirdi.